Skip to main content
In series
Nederlands
Location

Verzamelen voor Restaurant Zondag
Kruissingel 1, Noorderplantsoen
Groningen
Netherlands

Tickets
Uitverkocht!

Stadssafari Groningen (NL)

Evolutie in de stadsjungle
Christophe Brochard

In het kielzog van ’s werelds meest succesvolle diersoort, de mens, hebben veel dieren en planten hun leefgebied naar de stad uitgebreid. Vogels, insecten en planten schikken zich naar het stadsleven en zo ontrolt zich de evolutie onder de neus van stadsbewoners.
De bijzondere omstandigheden in de stad trekken ook veel planten en dieren aan. Die zien het voordeel van de warmte, het ruime voedselaanbod, het gunstige vestigingsklimaat en de relatieve veiligheid. In aanloop naar de lezing van Menno Schilthuizen (18 oktober) over de stadsecologie gaan we zelf op zoek naar de natuur en haar evolutie in onze stad. Onze gids is ecoloog Christophe Brochard.

NB: We gaan een eind wandelen dus zorg dat u geschikte schoenen aantrekt. En neem een verrekijker mee als u daarover beschikt!

Rather in English? From 6 pm to 7.30 pm we have an English version of this 'Stadssafari'. More info & tickets

See also

Placeholder
Tsjalling Swierstra & Evelien Tonkens in gesprek met Cees Sterks en Ger Tillekens
Prestatie, respect en solidariteit in een meritocratie
Nederlands

Mensen moeten gelijke kansen hebben en hun maatschappelijke positie mag niet bepaald worden door afkomst, ras of sekse. Alleen hun eigen inzet en talent mogen tellen.

Karène Sanchez-Summerer, Pieter Nanninga and Karim El Taki
SOLD OUT!
English

All eyes are currently focused on Israel and Gaza. The ‘Gaza war’ that erupted after October 7th is stirring intense emotions far beyond the Middle East.