Overslaan en naar de inhoud gaan
Groninger Forum Debat
Nederlands
Locatie

Groninger Forum
Hereplein 73
Groningen
Nederland

Economische ongelijkheid volgens Piketty

Debat over bestseller 'Kapitaal in de 21e eeuw' van Thomas Piketty
Het komt zelden voor dat een boek over economie een bestseller wordt. Het boek Kapitaal in de 21e eeuw van Thomas Piketty is een grote uitzondering.
 
In no time was de Franse econoom een superstar. Zijn boek wordt tot in de Tweede Kamer besproken. Piketty laat zien dat de verschillen tussen arm en rijk alleen maar toenemen. De gevolgen voor de economie en de samenleving zijn groot. Extreme ongelijkheid ondermijnt de democratie, zorgt voor sociale onrust en remt de economische groei. Wereldwijd zorgt Piketty’s boek voor opwinding en discussie onder economen en beleidsmakers. Is de groeiende vermogensongelijkheid werkelijk een economische en sociale bom? Moet de belasting op vermogen omhoog? Of zit Piketty helemaal op het verkeerde spoor?
 
Begin november rolt de Nederlandse vertaling van Piketty’s boek van de persen. Reden genoeg voor een debat met drie kenners: Lex Hoogduin (hoogleraar monetaire economie en oud-directeur van De Nederlandse Bank), Herman de Jong (hoogleraar economische geschiedenis)  en Marcel Timmer (hoogleraar economische groei en ontwikkeling). Debatvoorzitter is econoom Evert van Dijk (hoofdredacteur van de NDC Mediagroep, uitgever van het Dagblad van het Noorden, Leeuwarder Courant en het Friesch Dagblad).
 
Georganiseerd in samenwerking met Groninger Forum
 

Zie ook

Let's ask... Floris van der Tak
Nederlands

Op 14 september 2020 deelde een internationaal team van onderzoekers mee dat zij fosfine in de atmosfeer v

Arie Dijkstra, Ruud Kortekaas, Frank Brook
De roes van verslaving
Nederlands

De meerderheid van de bevolking gebruikt 'roes opwekkende middelen'. Maar wanneer gaat het over in verslaving?