Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands

Kijken is weten én zien

Hans Aarsman

Zonder vakkennis is het lastig om foto’s te interpreteren. Sommige interpretaties van historische foto’s gaan volledig mank.

Kijken is net zo goed een kwestie van weten als van zien. Algemene kennis is van belang maar ook vakkennis. Als ervaren persfotograaf ziet Hans Aarsman aan een foto al gauw hoe hij tot stand is gekomen. Een opname duurt eendertigste seconde. Een blik zegt daarom niet veel, tussenmomenten zijn het waaruit je beter geen conclusies kunt trekken over emoties die erachter schuil gaan. Een lezing met voorbeelden van historische wetenschappelijke interpretaties van foto’s die mank gaan door gebrek aan kennis van de fotografische praktijk.

Ook in deze serie

Zie ook

Een avond met
Over toeval, taal, muziek & wetenschap
Nederlands

En alles ging voorbij
Verloor zijn naam
En spoelde aan
Aan de oevers van de tijd

Placeholder
Olaf Vos. Inleiding Martin Hillenga
Workshop Olaf Vos
Nederlands

Als nieuwe student in Groningen komt er een hoop op je af: je gaat op jezelf wonen, begint een nieuwe opleiding en maakt kennis met het studentenleven.