Skip to main content
Theme
In series
Nederlands
Time
20:00 – 21:30
Location

Academiegebouw
Broerstraat 5
Groningen
Netherlands

Tickets
€ 4,- / € 2,- SG-kaart / studenten gratis

Pillen en patenten

Waarom zijn onze geneesmiddelen zo duur?
Ellen 't Hoen

De prijzen van nieuwe geneesmiddelen rijzen de pan uit. Een vraagprijs van een paar ton per behandeling is geen zeldzaamheid meer.

Als een geneesmiddelenfabrikant een patent heeft op een geneesmiddel betekent dit vaak ook dat deze een monopoliepositie heeft in de markt. De fabrikant dicteert dan de prijs. Hierdoor staat de overheid met de rug tegen de muur als het gaat om het nemen van effectieve maatregelen tegen een te hoge prijs. Maar is dit wel zo? De overheid geeft patenten af, maar dat geeft het bedrijf nog niet het recht om de exclusieve positie in de markt te misbruiken. Welke maatregelen kan de overheid nemen om de hoge prijzen voor geneesmiddelen aan banden te leggen?

Ellen ’t Hoen is jurist en werkt als onderzoeker bij de Global Health Unit van het UMCG. Ze is onafhankelijk adviseur op het gebied van geneesmiddelen en intellectueel eigendom. Van 1999 tot 2009 leidde ze de ‘access campaign’ van Artsen Zonder Grenzen. Deze campagne zet zich wereldwijd in voor het toegankelijk en betaalbaar maken van gezondheidszorg. Ze was de eerste directeur van de Medicines Patent Pool van Unitaid.

See also

Paul Taggart
Uitverkocht!
English

Populist politicians thrive on being in opposition as their ideas often challenge and oppose the establish

Placeholder
Jonathan Israel
English

Some scholars believe the Enlightenment began with eighteenth-century French philosophers such as Voltaire and Rousseau, whereas others trace its origins to England and to Newto

Hanze Jeugdlezing
Lonneke van Duurling
Signaleren en bewijzen
Nederlands
Wat moet je doen als je als leerkracht of jongerenwerker vermoedt dat een kind thuis mishandeld wordt?