Overslaan en naar de inhoud gaan
Thema
In serie
Nederlands
Tijd
20:00
Locatie

Academiegebouw
Broerstraat 5
Groningen
Nederland

Waarom angst vrezen?

Damiaan Denys

Onder angst schuilt een vreemde paradox. Hoe meer we angst bevechten, des te meer ze ons verstikt.

Een op vijf Nederlanders lijdt aan een angststoornis en de helft van de 11-jarigen ligt ‘s nachts wakker in bed omdat ze piekeren over de klimaatproblemen. Meer dan ooit wordt onze samenleving getekend door angst. Angst is de emotie geworden die onze huidige maatschappij maakt. We leven in een angstcultuur. Maar wat is angst? Wat is datgene dat ons zo bepaalt, meer dan religie, oorlog of seks? Onder angst schuilt een vreemde paradox. Hoe meer we angst bevechten, des te meer ze ons verstikt. Hoe minder angst we bevechten, des te meer vrijheid ze biedt. Waarom vrezen we angst?

Damiaan Denys is hoogleraar psychiatrie aan de Universiteit van Amsterdam en filosoof. Zijn onderzoek richt zich met name op het klinische en neurobiologische aspect van angststoornissen en obsessieve compulsieve stoornissen. Hij verzorgde een succesvolle collegereeks bij de Universiteit van Nederland en stond afgelopen voorjaar in de Brakke Grond met een monoloog over angst.

Zie ook

Theatervoorstelling over sociale veiligheid
Nederlands

Hoe moet je handelen als iemand over je persoonlijke grenzen gaat?

Placeholder
Jan Oosterhaven, Pieter Hofstra, Karin Dekker, Sacha Schram, David van Zelm van Eldik
Verkeer en vervoer in Groningen
Nederlands

Met het verschijnen van het rapport van de commissie-Duivesteijn werd eind 2004 alle Noordelijke hoop op een snelle verbinding met de Randstad de bodem ingeslagen.