Skip to main content
Nederlands
Time
15:00 – 16.15
Location

Pollux, Noorderzon
Nederland

Tickets
Verkrijgbaar via Noorderzon.nl

Het mysterie van de oceaan

Waarom heet deze planeet eigenlijk 'Aarde', als ze vooral oceaan is?
Erik van Sebille

Zeventig procent van de oppervlakte van onze planeet is oceaan. We hebben betere kaarten van het oppervlak van de planeet Mars, dan van de bodem van onze eigen oceaan. Hoe kan dat toch? Waarom is het zo moeilijk om de oceaan in kaart te brengen? Hoe doen oceanografen dat eigenlijk? En wat voor uitdagingen komen ze tegen op zee?

Erik van Sebille geeft een inkijkje in het wetenschappelijke onderzoek van het meest mysterieuze deel van onze planeet: de oceaan. Aan de hand van zijn eigen, bijna-fatale reis naar Antarctica vertelt hij hoe de oceaan een cruciale rol speelt in het wereldwijde ecosysteem en het klimaat. En hoe het hemzelf en collega-klimaatwetenschappers raakt om met eigen ogen te aanschouwen hoe slecht het met de oceaan gaat, en hoe hij de barricaden opgaat, om de oceaan de stem te geven die hij nodig heeft.

Hoogleraar Erik van Sebille is oceanograaf en klimaatwetenschapper aan de Universiteit Utrecht, waar hij onderzoek doet naar het transport van plastic en plankton door oceaanstromingen in een veranderend klimaat. In totaal is hij meer dan zes maanden op zee geweest voor oceanografische expedities, waaronder in 2013 met de Australasian Antarctic Expedition naar Commonwealth Bay op Antarctica.

Dit programma is onderdeel van het &Society programma van Performing Arts Festival Noorderzon. Kaartverkoop start 7 juli.
 

See also

Placeholder
Jij en je mobiel | Civil Journalism - Iedereen journalist?
Nederlands

Op 11 april 2008 staat filmtheater Images een hele dag in het teken van de mobiele telefoon als camera.

Nederlands
Insecten zijn onmisbaar voor de natuur, maar vaak onopgemerkt. Het Kamerorkest van het Noorden viert ze met Het Carnaval van de Insecten. Een muzikaal en bevlogen eerbetoon aan deze krioelende beestjes.
Missen we iets? Met Barend van Heusden
Nederlands

Musea zijn gesloten, concerten, theatervoorstellingen en festivals zijn afgelast. Enerzijds worden onze mogelijkheden om kunst te ervaren ingeperkt.