Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands

Kijken is weten én zien

Hans Aarsman

Zonder vakkennis is het lastig om foto’s te interpreteren. Sommige interpretaties van historische foto’s gaan volledig mank.

Kijken is net zo goed een kwestie van weten als van zien. Algemene kennis is van belang maar ook vakkennis. Als ervaren persfotograaf ziet Hans Aarsman aan een foto al gauw hoe hij tot stand is gekomen. Een opname duurt eendertigste seconde. Een blik zegt daarom niet veel, tussenmomenten zijn het waaruit je beter geen conclusies kunt trekken over emoties die erachter schuil gaan. Een lezing met voorbeelden van historische wetenschappelijke interpretaties van foto’s die mank gaan door gebrek aan kennis van de fotografische praktijk.

Ook in deze serie

Zie ook

Anna Gimbrère, Ben Feringa, Cisca Wijmenga, Maaike Borst e.a.
Nederlands

Wat hebben bananen en komkommers gemeen? Waarom stinkt zweet soms wel en soms niet? Waarom zijn sommige mensen kleurenblind? En hoe is de Martinitoren gebouwd?

Placeholder
Atzo Nicolaï, Wim van Eekelen, Joost Lagendijk, Hilbrand, Nawijn ea.
Groot Groninger Grondwetdebat
Nederlands

Hele volksstammen in Europa laten de stroom aan berichten over Brussel, Straatsburg en Luxemburg ongelezen.