Overslaan en naar de inhoud gaan
Thema
Stukafest lezing
Nederlands
Locatie

De kamer van Robin
Heresingel 22
Groningen
Nederland

Tickets
Vanaf € 4,50

Filosofie, liefde en seks

Menno de Bree

De mens is naast een rationeel ook een seksueel dier. De seks-drive is soms zelfs zo groot, dat deze voor allerlei narigheid zorgt. Filosofen hebben daarom altijd wat dubbelzinnig naar seks gekeken; het is een inherent problematische menselijke activiteit, welke zich soms moeilijk met liefde verenigen laat. Tijdens deze lezing laat Menno de Bree enkele van deze problemen de revue passeren.

Deze lezing is een onderdeel van Stukafest. Dit is een festival dat plaats vindt in 15 studentenkamers in Groningen.  Het festival dat al voor de 11e keer georganiseerd wordt heeft een programma vol muziek, theater, dans, film en meer.

Menno de Bree (1974) studeerde filosofie, en was als bedrijfsethicus werkzaam bij Heineken en Nyenrode. Sinds 2003 is hij verbonden als docent filosofie en ethiek aan het UMCG. Ook geeft hij denktrainingen en filosofie-workshops aan professionals.

Zie ook

Bram Orobio de Castro
Oorzaken en behandelingen van agressieve jongeren
Nederlands

Wat weten we nu echt, vanuit de ontwikkelingspsychopathologie, over de aard, oorzaken en veranderbaarheid van problematische ontwikkelingen bij kinderen en jeugdigen?

Placeholder
Gerald de Haan, Paul Luiten, Cees van der Schans
Nederlands

Waarom wordt de een huppelend tachtig en lijkt de ander bij vijftig al uitgeblust? Wat bepaalt of we gezond oud worden?

Placeholder
Ola Mafaalani, Jos de Mul, Toon Verheugt
Kinderdoding uit Liefde?
Nederlands

Tien tot vijftien keer per jaar doodt een Nederlandse ouder zijn of haar eigen kind. Lang niet alle gevallen van kinderdoding halen het nieuws.