Skip to main content
Placeholder
Nederlands

Een tijd voor empathie

Frans de Waal

Empathie - het vermogen om de emoties van anderen te kunnen meevoelen en de situatie van anderen te begrijpen - is een zeer oude verworvenheid die zich in ons lichaam én in onze geest heeft genesteld, en waardoor we als soort hebben kunnen overleven. Sociaal, onbaatzuchtig gedrag, dat ook bij andere dieren dan de mens voorkomt, is minstens net zo belangrijk als het 'recht van de sterkste'. Als empathie zo belangrijk is voor de menselijke soort, moeten de politiek en het bedrijfsleven daar dan niet meer op inspelen?
Frans de Waal gidst ons door de nieuwste inzichten op het gebied van psychologie, neurowetenschappen en gedragsbiologie, ondersteund door eigen observaties van mensen en primaten.

Frans de Waal is hoogleraar Psychologie aan de Emory University in Atlanta en directeur van Living Links. Hij staat in de top 100 van meest invloedrijke mensen ter wereld van het tijdschrift TIME. Onlangs verscheen zijn boek Een tijd voor empathie. Wat de natuur ons leer over een betere samenleving (Uitgeverij Contact).

See also

Bart van Ark, Steven Brakman and Doeko Bosscher
What to expect by 2021
English

Three days before Donald Trump takes office as the president of the United States, Groningen experts will debate what his inauguration means for the world.

Placeholder
Douwe Draaisma
Een geheugenlaboratorium
Nederlands

De in 1920 in Oekraïne geboren Iwan Demjanjuk wordt al sinds 1975 vervolgd wegens oorlogsmisdaden.