Overslaan en naar de inhoud gaan
In serie
Nederlands
Tijd
20:00

Zachte wetenschap, harde kennis: Grootse alfaontdekkingen

Rens Bod

Alfawetenschappelijke kennis heeft de wereld ingrijpend veranderd. Hoe is het beeld ontstaan dat alfa’s weinig maatschappelijk nut hebben?
Zijn alfawetenschappen een luxe tijdverdrijf? Nee, zeker niet. Alfawetenschappelijke kennis heeft de wereld ingrijpend veranderd. Internetrevolutie en informatietechnologie waren er bijvoorbeeld niet geweest zonder de ontdekking van de formele grammatica. Hoe is het beeld ontstaan dat alfa’s weinig maatschappelijk nut hebben, en dat vooral bèta’s de wereld veranderen? Komt het wellicht omdat veel alfaontdekkingen op het conto van de bètawetenschap staan geschreven? Tijd voor een herwaardering van deze ‘vergeten’ wetenschappen.

Rens Bod is hoogleraar cognitiewetenschappen aan de Universiteit van St Andrews (Groot-Brittannië) en leidt een bekroonde VICI-onderzoeksgroep aan de Universiteit van Amsterdam. In zijn onderzoek maakt hij gebruik van alfawetenschappelijke kennis voor het modelleren van menselijke cognitie. Hij is auteur van het veelgeprezen boek De Vergeten Wetenschappen.

Interessante links:
Weblog: De vergeten wetenschappen
UvA: Boek Vergeten wetenschappen Rens Bod

Ook in deze serie

Zie ook

Placeholder
Das Experiment | Die Welle | The Idiots
Nederlands

Het idee dat je zelf keuzes maakt is niet meer dan een illusie. Uit psychologische experimenten blijkt dat groepsgedrag bepalend is voor je mening en keuzes.

Christmas Break 2022 - 2023

Vanaf 16 december gaan we even dicht, maar op 9 januari zijn we weer terug. Achter de schermen zijn wij druk bezig met het programma voor 2023.