Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands

Evolutie en meta-ethiek

Herman Philipse

In de tweede helft van de 19e en de eerste helft van de 20e eeuw meenden vele wetenschapsmensen en politici dat de evolutietheorie noopt tot het bijstellen van onze morele normen. Al vroeg betoogden sommige filosofen dat deze overtuiging berust op een denkfout, de 'naturalistic fallacy'. De evolutietheorie is echter wel wezenlijk als achtergrond voor de zogenoemde meta-ethiek, bijvoorbeeld voor de vraag hoe we bij een meningsverschil onze morele opvattingen moeten rechtvaardigen.

Herman Philipse (1951) is als hoogleraar verbonden aan de Universiteit Utrecht. Regelmatig publiceert hij in het NRC over de actualiteit. Philipse is vooral bekend vanwege zijn atheïstische overtuiging.

 

Ook in deze serie

Zie ook

Placeholder
Ali Edelenbosch, Rik Herngreen, Hans van der Lans
Hoe wordt Nederland weer mooi?
Nederlands

Het Nederlandse landschap verrommelt, daarover bestaat zo ongeveer nationale consensus.

Placeholder
Jantina Tammes Lecture 2008
Nederlands

Goede redenaars zijn dun gezaaid. We vinden hen in de wereld van de politiek waar succes valt of staat met een overtuigend verhaal.