Overslaan en naar de inhoud gaan
Thema
Nederlands

Het tweede leven

Annejet van der Zijl

Elke schrijver heeft twee levens en ervaart een spanningsveld tussen de echte en de papieren werkelijkheid. Elke schrijver heeft twee levens: het echte en het verbeelde
Elke schrijver heeft twee levens: het echte en het verbeelde. Aan de hand van haar eerste twee boeken – Jagtlust en Anna - vertelt Annejet van der Zijl over het spanningsveld tussen de echte en de papieren werkelijkheid. In hoeverre bepaalt haar eigen geschiedenis haar onderwerpkeuze? Hoe verhouden de echte en verbeelde personen in haar bestaan zich met elkaar? Recent onderzoek wees uit dat schrijvers van alle beroepsgroepen de meeste kans op depressie hebben, wat de vraag oproept: is zo’n dubbelleven een vloek? Of is het juist een zegen – niets voor niets dromen ruim een miljoen Nederlanders van een schrijversleven.

Zie ook

Placeholder
Tony Clunn
Discovering the Varus Battlefield (9 AD)
English

Exactly 2000 years ago, Germanic tribes led by Arminius (‘Herman’) ambushed and destroyed three Roman legions led by Publius Quintilius Varius.

Placeholder
Prof.dr. Coen Tamse
Curious about the Dutch?
English

The Netherlands monarchy is everybody’s food for conversation. Some say it is a necessary, unifying force in a deeply divided society.