Skip to main content
Theme
In series
Nederlands

The travelling sales woman

Annejet van der Zijl

Uitgevers bestempelden de roman ‘Sonny Boy’ aanvankelijk als ‘onverkoopbaar’, toch werd het een verkoopsucces van meer dan een half miljoen exemplaren.
Een boek schrijven is één ding, het verkopen nog heel iets anders. Aan de hand van Sonny Boy beschrijft Annejet van der Zijl hoe haar ‘onverkoopbaar’ geachte derde boek het tot een verkoopsucces van meer dan een half miljoen exemplaren bracht. Ze gaat in op de vraag in hoeverre een dergelijke megaseller te regisseren valt en bespreekt – aan de hand van onder andere de verfilming van Sonny Boy –de frictie tussen artistieke integriteit en commerciële belangen. In hoeverre verkoop je als schrijver je kindje? En hoe bewaar je in het schijnsel van een dergelijk succes je artistieke onbevangenheid?

Also in this series

Annejet van der Zijl
Nederlands

Elke schrijver heeft twee levens en ervaart een spanningsveld tussen de echte en de papieren werkelijkheid. Elke schrijver heeft twee levens: het echte en het verbeelde

See also

Carel ter Linden, nagesprek met Peter Barthel en Geurt Henk van Kooten
Nederlands

Over een ster die stilstond

Carel ter Linden
 
Douwe Draaisma
Nederlands

Waarom accepteer je in je droom bizarre situaties als volkomen vanzelfsprekend? Hoe ontstaan erotische dromen? Of lucide dromen? En: betekenen dromen iets?