Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands
Locatie

Academiegebouw
Broerstraat 5
Groningen
Nederland

Tickets
€3,- / gratis op vertoon studenten- of SG-kortingspas

De teloorgang van het topvoetbal

Willem Vissers

Het grootkapitaal en een handvol topclubs maken de dienst in de voetbalwereld. Internationale competities worden hierdoor een schijnvertoning.
Het grote geld regeert in de voetbalwereld. De verschillen tussen de nationale topteams en de echte wereldtoppers worden groter en groter. Het grootkapitaal heeft het redelijk schaarse voetbaltalent verzameld bij een paar clubs, in een paar landen. Daardoor is een deel van het competitie-element, althans in de internationale competities, tot een soort schijngevecht geworden. De vraag is of en wanneer deze competities uit elkaar spatten en wordt vervangen door andere vormen. 
 
Willem Vissers is sportjournalist en vanaf dit jaar chef sport bij de Volkskrant. Hij schreef de boeken De Wereld is een bal, Voetbal is liefde en Pingelaars & Pegels en de biografie van superscout Piet de Visser, Voetbal als medicijn. Hij is winnaar van de Hard Gras Prijs voor sportjournalistiek in 2010, voor zijn verslag van de WK-finale Nederland-Spanje in Johannesburg.

Zie ook

Pim van Lommel, coreferent Jacob Jolij
Nederlands

Hoe zijn bijna-dood ervaringen te verklaren? Is er een wetenschappelijke verklaring voor zowel de oorzaak als inhoud van deze ervaring?

Placeholder
Wijnand Duyvendak, Gijs van Oenen, Willem de Haan, Jaffe Vink, Hans Harbers
Actievoeren en Burgerlijke Ongehoorzaamheid
Nederlands

Het heroïsche actieverleden van GroenLinkser Wijnand Duyvendak leidt anno nu niet bepaald tot gejuich of bewondering.