Skip to main content
Theme
In series
Nederlands
Time
20:00
Location

Academiegebouw
Broerstraat 5
Groningen
Netherlands

Waarom angst vrezen?

Damiaan Denys

Onder angst schuilt een vreemde paradox. Hoe meer we angst bevechten, des te meer ze ons verstikt.

Een op vijf Nederlanders lijdt aan een angststoornis en de helft van de 11-jarigen ligt ‘s nachts wakker in bed omdat ze piekeren over de klimaatproblemen. Meer dan ooit wordt onze samenleving getekend door angst. Angst is de emotie geworden die onze huidige maatschappij maakt. We leven in een angstcultuur. Maar wat is angst? Wat is datgene dat ons zo bepaalt, meer dan religie, oorlog of seks? Onder angst schuilt een vreemde paradox. Hoe meer we angst bevechten, des te meer ze ons verstikt. Hoe minder angst we bevechten, des te meer vrijheid ze biedt. Waarom vrezen we angst?

Damiaan Denys is hoogleraar psychiatrie aan de Universiteit van Amsterdam en filosoof. Zijn onderzoek richt zich met name op het klinische en neurobiologische aspect van angststoornissen en obsessieve compulsieve stoornissen. Hij verzorgde een succesvolle collegereeks bij de Universiteit van Nederland en stond afgelopen voorjaar in de Brakke Grond met een monoloog over angst.

Also in this series

See also

Brenda Mathijssen, Julian Hanich and others
English spoken - with livestream
English

Halloween is becoming increasingly popular in the Netherlands. You can dress up for a party or theme park, go see a horror movie or carve a jack-o-lantern.

Pieter Boeke Lezing 2014
Marja Rexwinkel
De invloed van traumatisering op zeer jonge leeftijd
Nederlands

Wat betekent het blootgesteld worden aan traumatische ervaringen voor jonge kinderen?