Overslaan en naar de inhoud gaan
In serie
Nederlands
Tijd
20:00 – 21:30
Locatie

Online
Netherlands

Tickets
Gratis registratie

Opgeruimd staat netjes?

Michel Dijkstra

Kunnen we precies genoeg bewaren? De kunst van het bewaren houdt meer in dan bedenken wat je in de kast wilt houden. Het zenboeddhisme en het taoïsme wijzen ons erop dat dingen vasthouden of juist loslaten ook innerlijke processen zijn. Centraal in deze filosofisch-religieuze tradities staat het zoeken naar balans tussen openheid en jezelf afsluiten. Zen en het taoïsme stellen namelijk dat de mens zijn 'ik-gerichtheid' kan opruimen om de ander te ontvangen. Maar raak je dan niet jezelf kwijt? Hoeveel 'ik' moeten we bewaren?

Dr. Michel Dijkstra (1982) is onafhankelijk geleerde op het gebied van oosterse filosofie en westerse mystiek. Hij publiceerde onder andere Zenboeddhisme. De kunst van het loslaten (2010), Inleiding taoïstische filosofie (red., 2015) en In alle dingen heb ik rust gezocht (2019).

Ook in deze serie

Zie ook

Doeko Bosscher en Stefan van der Poel
De Rijksuniversiteit Groningen herdenkt
Nederlands

Op 16 juni 2025 herdenkt de Rijksuniversiteit Groningen in de Aula van het Academiegebouw het einde van de Tweede Wereldoorlog en reflecteert het op de 80 jaar vrijheid die Nede

Pieter de Wilde
Nederlands

Trek je bingokaart en speel mee met de Tweede Kamer Verkiezingsbingo! ‘Pensioen’, ‘fatsoen’ en ‘groen’ - bingo! ‘Blauw’, ‘woningbouw’ en ‘vrouw’ - Bingo!