Skip to main content
Nederlands

Evolutie en meta-ethiek

Herman Philipse

In de tweede helft van de 19e en de eerste helft van de 20e eeuw meenden vele wetenschapsmensen en politici dat de evolutietheorie noopt tot het bijstellen van onze morele normen. Al vroeg betoogden sommige filosofen dat deze overtuiging berust op een denkfout, de 'naturalistic fallacy'. De evolutietheorie is echter wel wezenlijk als achtergrond voor de zogenoemde meta-ethiek, bijvoorbeeld voor de vraag hoe we bij een meningsverschil onze morele opvattingen moeten rechtvaardigen.

Herman Philipse (1951) is als hoogleraar verbonden aan de Universiteit Utrecht. Regelmatig publiceert hij in het NRC over de actualiteit. Philipse is vooral bekend vanwege zijn atheïstische overtuiging.

 

See also

Kenneth Manusama - met livestream!
Nederlands
Op 5 november 2024 zijn de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. De strijd om het Witte Huis is in volle gang. Terwijl beide kandidaten campagne voeren, lopen er verschillende rechtszaken tegen Trump. Wat voor impact heeft dit op zijn campagne?