Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands
Tijd
20:00
Locatie

Academiegebouw
Broerstraat 5
Groningen
Nederland

Tickets
Toegang gratis

F*ck die onzekerheid

Hoe vrouwen kunnen genieten van hun succes
Vreneli Stadelmaier

Talentvolle vrouwen hebben vaak een gebrek aan zelfvertrouwen. Als gevolg daarvan leggen ze de lat voor zichzelf heel hoog, of juist heel laag.
De grootste barrière die vrouwen tegenkomen bij het realiseren van hun dromen, is hun eigen onzekerheid. Rationeel weten talentvolle vrouwen dat ze capabel en geschikt zijn. En toch vrezen ze door de mand te vallen. Ze hebben het idee dat ze eigenlijk iedereen voor de gek houden en niet capabel blijken te zijn. Dat gevoel overvalt ze, het overkomt ze, een onterechte angst voorontmaskering. Ze weten niet hoe ze met dat gebrek aan zelfvertrouwen moeten omgaan. Als gevolg daarvan leggen ze de lat voor zichzelf heel hoog, of heel laag. Ze ontwikkelen barrières voor succes.
In de Verenigde Staten is deze onzekerheid bekend onder de naam Impostor Syndrome of Confidence Gap. Eigen onderzoek onder circa 600 hoogopgeleide Nederlandse vrouwen laat zien dat zo’n 65 procent in haar carrière belemmerd wordt door haar eigen onzekerheid. Juist de meest succesvolle, getalenteerde vrouwen hebben last van de angst om door de mand te vallen. 
In dit theater-college lardeert Stadelmaier de theorie met aansprekende praktijkvoorbeelden, ook uit haar eigen leven als manager, ondernemer en moeder. Met video, muziek en interactie neemt ze je mee door de wereld van professionele vrouwen. Je gaat naar huis met concrete tips voor meer zelfvertrouwen op cruciale momenten.

Vreneli Stadelmaier is auteur van het boek Fuck die onzekerheid. Over het boek maakte ze samen met een theatermaker een theater-college. Zij studeerde Bedrijfskunde in Groningen en werkte in diverse managementfuncties bij Kluwer, Nationale Nederlanden en de Thuiszorg. In 1995 begon haar ondernemerschap. Zij was mede-oprichter van Financial Assets Executive Search BV, een headhunter actief in investmentbanking-sector. In 2007 startte zij SheConsult, een coachings- en trainingsbureau voor hoogopgeleide vrouwen. Met SheConsult wil ze bijdragen aan de groei en loopbaan-ontwikkeling van ambitieuze vrouwen (www.sheconsult.nl)

Deze lezing is georganiseerd ism. de afdeling Human Resources van de RUG.

Zie ook

De Futuristen en Zef Hemel
Met livestream!
Nederlands
Hoe ziet het Groningse platteland er over vijftig jaar uit? Het wordt tijd om na te denken over hoe we willen dat het eruit gaat zien, voordat het te laat is. Of is het eigenlijk al te laat?
Placeholder
Frans de Waal
Nederlands

Empathie - het vermogen om de emoties van anderen te kunnen meevoelen en de situatie van anderen te begrijpen - is een zeer oude verworvenheid die zich in ons lichaam én in onze