Overslaan en naar de inhoud gaan
Nederlands

Evolutie en meta-ethiek

Herman Philipse

In de tweede helft van de 19e en de eerste helft van de 20e eeuw meenden vele wetenschapsmensen en politici dat de evolutietheorie noopt tot het bijstellen van onze morele normen. Al vroeg betoogden sommige filosofen dat deze overtuiging berust op een denkfout, de 'naturalistic fallacy'. De evolutietheorie is echter wel wezenlijk als achtergrond voor de zogenoemde meta-ethiek, bijvoorbeeld voor de vraag hoe we bij een meningsverschil onze morele opvattingen moeten rechtvaardigen.

Herman Philipse (1951) is als hoogleraar verbonden aan de Universiteit Utrecht. Regelmatig publiceert hij in het NRC over de actualiteit. Philipse is vooral bekend vanwege zijn atheïstische overtuiging.

 

Ook in deze serie

Zie ook

Brenda Mathijssen, Julian Hanich and others
English spoken - with livestream
English

Halloween is becoming increasingly popular in the Netherlands. You can dress up for a party or theme park, go see a horror movie or carve a jack-o-lantern.

Placeholder
Bas Eickhout, Harro Meijer, Donald Pols, Theo Richel
Zin en onzin van klimaatbeleid
Nederlands

Er is iets mis met ons klimaat. Het wordt steeds natter en warmer, de poolkappen smelten, de zeespiegel stijgt en een vloedgolf dreigt.